هایکوپلاس جهت رفاه و آسوده خاطر کردن شما مشتریان عزیز، قوانینی را لحاظ کرده است. که لازم است قبل از خرید به آنها توجه داشته باشید.

قوانین مربوط به خریدار

  1. ضمانت بازگشت کالا هفت روز در نظر گرفته شده است. مشتریان عزیز دفت بفرمایند که بعد از گذشت این مدت زمان هایکوپلاس هیچگونه مسئولیتی در قبال محصول مورد نظر ندارد.
  2. در صورتی که تاخیر در تحویل محصول به وجود بیاید خریدار می تواند حداکثر ظرف مدت سه روز کاری بعد از موعد مقرر شده، با شماره تلفن تماس بگیرید تا همکاران ما علت تاخیر را پیگیری کرده و مشکل را رفع نمایند.
  3. اطلاعاتی که از شما هنگام خرید یا ثبت نام دریافت می شود برای استفاده بهتر از خدمات سایت، سفارش و تحویل کالا می باشد تیم هایکوپلاس از تمامی اطلاعات شخصی شما محافظت می کنند بنابراین شما کاربران و مشتریان عزیز هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید.
  4. اگر موجودی کالایی بعد از ثبت سفارش مشتری، به اتمام برسد و امکان شارژ مجدد وجود نداشته باشد،مبلغ پرداختی توسط مشتری،ظرف مدت سه روز کاری به حساب وی بازگردانده می شود.
  5. امیدواریم با مطالعه دقیق قوانین خریداران، خرید و لذت بخشی داشته باشید.

 

مدت زمان تحویل سفارش

کلیه سفارشات ثبت شده در حداقل ۱ روز و حداکثر ۳ روز پردازش شده و تحویل شرکت حمل و نقل داده خواهد شد. مدت زمانی که سفارش به دست شما خواهد رسید، به نوع شرکت حمل و نقل، فاصله مکانی شما و مواردی از این قبیل بستگی دارد. اما به طور کلی همه سفارشات در حداقل ۲ روز و حداکثر ۷ روز به دست مشتری خواهد رسید.

بر اساس دستورالعمل پلیس فتا، در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن‌ها آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است. اگر مشتری بخواهد فروشگاه کالا را تحویل فرد دیگری بدهد، باید از طریق تماس با فروشگاه، موضوع و مشخصات فرد دریافت کننده را اعلام نماید. درغیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد برعهده مشتری خواهد بود.

 

روش های ارسال سفارش

مشتری در هنگام ثبت سفارش یا در سبد خرید خود قادر به انتخاب روش های حمل و نقل محصول یا ارسال سفارش است. در این زمان مشتری هر روشی را انتخاب نماید، به منزله آگاهی از تمام قوانین و مقررات آن روش است. روش های ارسال سفارش

  • ارسال با پست پیشتاز
  • ارسال با پست سفارشی
  • ارسال با باربری
  • ارسال با تیپاکس
  • حمل و نقل رایگان

هایکوپلاس تلاش می کند که تمام  سفارشات سالم و بدون هیچگونه عیب و نقصی به دست مشتری برسد. قبل از اینکه محصولات به به شرکت های حمل و نقل تحویل داده شوند تمام محصولات به طول کامل توسط تیم ما بررسی می شوند تا از سلامت کامل آنها اطمینان کامل حاصل شود.

مشتریان عزیز، شما باید هنگام گرفتن سفارش، قبل از باز کردن بسته تمام مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویل گرفته شده مقایسه کنید در صورت مغایرت، از تحویل گرفتن آن خودداری نمایید تا کالای مورد نظر به فروشگاه برگردانده شود و محصول انتخابی شما ارسال شود.

تبصره 1: اگر بسته‌بندی کالا دارای مشکلات ظاهری باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید و ضمن تهیه صورت‌جلسه، موضوع را بلافاصله از سریع ترین راه ممکن به فروشگاه اعلام نماید. چنانچه مشتری کالا را تحویل بگیرد و سلامت کلی یا سلامت ظاهری آن را بررسی ننماید، امضا رسید تحویل به منزله دریافت کالا به صورت سالم است. به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده که کالا را سالم تحویل گرفته است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت توسط مشتری وجود ندارد.

مطابق قانون ۳۸۶ و ۳۸۷ قانون تجارت، کلیه مشکلات ناشی از حمل کالا بر عهده متصدی حمل و نقل بوده و فروشگاه مسئولیتی در قبال تأخیر در ارسال یا مشکلات احتمالی آن ندارد و در صورت بروز مشکل، فروشگاه پاسخگو و پرداخت کننده خسارت نمی‌باشد. پرداخت خسارت صرفاً برعهده شرکت پست یا باربری بوده و فروشگاه در راستای راحتی مشتری، سعی می‌کند پیگیری‌هایی به صورت موازی برای دریافت سریع‌تر خسارت مشتری انجام دهد.

همه‌ی کالاها به صورت سالم تحویل شرکت حمل و نقل داده خواهد شد و فروشگاه در قبال کالاهای ارسالی مسئولیتی ندارد و مشتری باید به شکل زیر عمل کند:

هنگام تحویل گرفتن کالا از شرکت‌های پست، تیپاکس یا باربرهای شرکتی کالا را سریع بررسی نمایید و در صورت داشتن شکستگی یا هرگونه خرابی سریعا اداره پست را در جریان بگذارید. زیرا تمامی کالاها با پست، تیپاکس یا باربر شرکتی یا شخصی ارسال شده و دارای بیمه حوادث می‌باشند. مشتری باید مشکلات محصول خریداری شده از جمله مشکلات سخت افزاری و … را از این طریق بررسی نماید.

توجه مهم

هر وقت کالایی را دریاقت کردید قبل از تحویل گرفتن و امضا، حتما آن را به طور کامل تست کنید مشخصات کالا را با کالای سفارشی مقایسه کنید. کالا هر گونه مشکلی داشت آن را تحویل نگیرید به همان طریقی که دریافت کردید محصول را برگردانید. اگر مشکل از کالا باشد، کالایی سالم برای شما ارسال می‌شود و اگر مشکلات حمل و نقل باشد، شرکت حمل و نقل مسئول پرداخت خسارت شما است. لازم به ذکر است پس از تحویل گرفتن کالا هرگونه خرابی و شکستگی بر عهده مشتری می‌باشد. پس لطفاً در هنگام تحویل کالا دقت لازم را داشته باشید.

 

امکان ارسال کالای اشتباه

به دلیل حجم بالای سفارشات، خطاهای سیستمی یا انسانی گاهی اوقات کالایی اشتباه به دست مشتری می رسد. همانگونه که در بندهای بالا ذکر کردیم برای این مورد هم خریدار موظف است قبل از تحویل گرفتن کالا، کالای مورد نظر را به طور کامل بررسی کند و در صورت مغایرت آن را برگرداند تا محصول انتخابی برایش فرستاده شود.

حال اگر مشتری بدون بررسی کردن، محصول را دریافت کرده و از بسته بندی خارج کند. در صورتیکه مبلغ کالای سفارش داده شده بیشتر از مبلغ کالای سفارش داده شده باشد مشتری موظف است ظرف حاکثر 48 ساعت مابه التفاوت را به حساب فروشگاه واریز کند. اگر هم مبلغ کالای سفارش داده شده بیشتر از مبلغ کالای تحویل گرفته باشد فروشگاه موظف است ظرف 48 ساعت مابه التفاوت را به حساب مشتری واریز کند.

توجه موارد فوق به دلیل این هست که کالا از بسته بندی و پلمپ خارج شده است و امکان عودت وجود ندارد.

 

روش های پرداخت در هایکوپلاس

در بیشتر محصولات موجود در فروشگاه هایکوپلاس، مشتری موظف است کل مبلغ فاکتور را در هنگام خرید اینترنتی پرداخت کند تا سفارش وارد مرحله آماده سازی و ارسال شود. اما در برخی دیگر از محصولات که فروشگاه آن ها را مشخص می کند، مشتری ۲۰% مبلغ فاکتور را بیعانه پرداخت می کند و پس از دریافت محصول سالم، مابقی مبلغ را پرداخت می نماید.

بازگشت به بالا