از آنجا که تلویزیون یکی از وسایل ضروری خانه به حساب می آید باید به هنگام خرید آن توجه ویژه ای به قابلیت ها و ظاهر آن داشته باشیم و در انتخاب آن دقت ویژه ای به خرج دهیدم. هم اکنون در بازار مدل های مختلف و گوناگونی از آن ها موجود است و هر کدام از قابلیت های ویژه ای بهره میبرند و همین باعث شده انتخاب برای خرید سخت تر باشد. اولین قابلیتی که در هنگام انتخاب تلویزیون بیشتر کاربران به آن توجه میکنند منحنی بودن و یا تخت بودن صفحه نمایش است، و این سوال برای همه پیش میاید که تلویزیون های منحنی بهتر هستند یا تخت؟ شما میتوانید برای گرفتن پاسخ سوال هایتان تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و تمامی مزایا و معایب تلویزیون های تخت و منحنی در مقایسه با هم را بدانید.

تلویزیون های تخت و منحنی

طراحی تلویزیون های تخت بهتر است یا منحنی؟

اولین و مهم ترین چیزی که به هنگان انتخاب تلویزیون به چشم میخورد طراحی ظاهری آن میباشد. با توجه به ظاهر باریک و کناره های محدود شده باید گفت که تلویزیون های منحنی از طراحی مدرن و بسیار شیکی برخوردار میباشند و ظاهری مدرن دارند؛ که برعکس آنها تلویزیون هایی با صفحه نمایش تخت دارای ظاهری عامیانه تر و معمولی تر هستند. تلویزیونهای منحنی با توجه به اینکه ظاهری خمیده و منحنی دارند پس فضای بیشتری را اشغال میکنند و شما به هنگام خرید آن ها باید فضای بیشتری را به آن ها اختصاص دهید ، در صورتی که تلویزیون های تخت فضای کمتری را نیاز دارند و تنها فضای کمی را به خود اختصاص میدهند. در رابطه با قابلیت نصب روی دیوار هم باید گفت مدل های اولیه تلویزیون منحنی قابلیت نصب روی دیوار را نداشتند و در مدل های جدید تر آنها این قابلیت برای این تلویزیون ها فراهم شد، اما باز نصب کردن آن ها روی دیوار ایده خوبی نمیباشد و باتوجه به این که دیوار مسطح میباشد نصب هر وسیله ی منحی از جمله تلویزیون منحنی باعث عدم توازن و نامتناسبی دکور منزل خواهد شد. اما تمامی تلویزیون های تخت قابلیت نصب روی دیوار را دارند و با نصب آن ها روی دیوار دکور خود را به خوبی جلوه میدهند و بهترین گذینه ی پیشنهادی برای تلویزیون های منحنی استفاده از میزهای لوکس و مدرن میباشد.

تلویزیون های تخت و منحنی

کیفیت تصویر و زاویه دید کدام تلویزیون بهتر و بیشتر میباشد

باید بدانید اگر یک تلویزیون منحنی 65 اینچ را به صورت تخت در بیاورید اندازه ی صفحه نمایش آن بزرگتر از یکی تلویزیون 65 اینچ معمولی میباشد و همین باعث میشود که کیفیت تصویر در تلویزیون منحنی بهتر باشد. به دلیل اینکه در صفحه نمایش منحنی تصاویر متمرکز میشوند ، عمق رنگ ها و کیفیت تصاویر بهتر میباشد و زیبایی بالاتری دارند و به بیننده حس تماشای یک تلویزیون 3 بعدی را میدهند. تلویزیون های منحنی به دلیل حالت خمیده ی بدنه ی خود زاویه دید کمتری را ارائه میدهند و تمامی لذت تماشای این تلویزیون ها به این است که از روبرو به تماشای آن ها بپردازید . تلویزیون های منحنی برای تماشای دسته جمعی، تلویزیون زیاد مناسبی نمی باشند و همه ی افراد کیفیت تصویری یکسانی را دریافت نخواهند کرد. در صورتی که تلویزیون های تخت با کنتراست بالا زاویه دید بسیار گسترده تری دارند و برای تماشای دسته جمعی بسیار مناسب میباشند و همه ی افراد تصاویری با کیفیت یکسان دریافت میکنند.

تلویزیون های تخت و منحنی

کلام آخر

در صورتی که شما عزیزان قصد خرید محصولات برند های معروف و  تلویزیون های منحنی و تخت را داشتید و نیاز به کسب اطلاعت بیشتر دارید با کارشناسان هایکوپلاس در ارتباط باشید تا در مورد محصول فوق اطلاعات کافی را دریافت نمائید.

Writer.Ms.D.Abdoallhpoor

Haikuplus